Bezpieczny jak… w sklepie internetowym! [Podcast Banku Pocztowego]

Dlaczego robimy zakupy przez Internet? Powodów moglibyśmy wymienić wiele: wygoda, możliwość obejrzenia wielu towarów w jednym miejscu, coraz częściej przyjazne programy zwrotów i wymiany. Przez ostatnie dwa lata dołączaliśmy do tego również bezpieczeństwo związane z epidemią COVID-19. Czy jednak sklepy internetowe to bezpieczne miejsca do robienia zakupów? Ten temat postanowiliśmy poruszyć w pierwszym odcinku naszego podcastu.

Rewolucja cyfrowa stała się faktem, w opracowania dotyczących zakupów internetowych możemy znaleźć wzmianki, że aż 3 na 5 klientów, wolałoby skorzystać ze sklepu internetowego jeśli miałoby do wyboru taki rodzaj zakupów versus placówkę stacjonarną.

Jednak, kupując w sklepie internetowym warto zachować czujność. Cyberprzestępcy korzystający z tego, że w Polsce zakupy online są tak popularne, zastawiają na kupujących pułapki.

Na co zwrócić uwagę i jakie elementy sklepu powinniśmy sprawdzić przed dokonaniem zakupów? Czego warto się wystrzegać? Dlaczego cena nie powinna być głównym motorem wyboru sklepu?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym podcaście „Bezpieczeństwo na bank”.

Zapraszamy!

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x
()
x