Czym jest lokata z funduszem?

Lokata z Funduszem

Aktualne niskie oprocentowania klasycznych depozytów w bankach nie zachęcają do systematycznego oszczędzania. Standardowe oprocentowanie w większości przypadków jest poniżej 0,50%. Zmusza to klientów do poszukiwania bardziej atrakcyjnych form gromadzenia oszczędności. Jedną z nich jest lokata z funduszem inwestycyjnym.

Jaka lokata może przynieść większe zyski? Tu odpowiedzią jest nowy produkt Banku PocztowegoLokata z Funduszem 30/70 lub Lokata z Funduszem 50/50. Lokata łączy w sobie standardową lokatę terminową z funduszem inwestycyjnym. Wybierając taką formę oszczędzania decydujemy się na ulokowanie części określonej kwoty na standardowym depozycie i części na funduszu inwestycyjnym.

Lokata z Funduszem – czy to się opłaca?

Zdecydowanie tak. Co prawda, Lokata z Funduszem niesie ze sobą podwyższone ryzyko inwestycyjne, ale ma także wiele zalet, których nie mają zwykłe lokaty terminowe. Przede wszystkim umożliwia uzyskanie atrakcyjnego oprocentowania na części depozytowej. Daje możliwość zainwestowania środków w alternatywne produkty jakimi są fundusze inwestycyjne. Wykorzystuje mechanizm dywersyfikacji – czyli lokowania oszczędności w różne rozwiązania finansowe.

W co inwestowane są pieniądze?

W Banku Pocztowym, część inwestycyjna lokowana jest w wybrany przez Klienta Subfunduszu: POCZTOWY Konserwatywny, POCZTOWY Obligacji, POCZTOWY Stabilny. Natomiast część depozytowa, na lokacie 3 miesięcznej ze stałym oprocentowaniem.

W zależności od wariantu lokaty, w Pocztowym można podzielić pieniądze w jeden z poniższych sposobów:

  • Lokata z Funduszem 30/70 to 30% inwestowanej kwoty zgromadzone na lokacie a 70% na funduszu.
  • Lokata z Funduszem 50/50 to dzielona równo po połowie kwota i wpłacana na lokatę i fundusz.

Na jakie oprocentowanie mogę liczyć?

Warunkiem skorzystania z oferty Lokaty z Funduszem jest jednoczesne podpisanie i opłacenie zlecenia nabycia Jednostek Uczestnictwa w jednym z wybranych Subfunduszy w terminie 5 dni licząc od daty założenia lokaty.
Same oprocentowanie lokaty uzależnione jest od jej wariantu. I tak:

  • Lokata z Funduszem 50/50 gwarantuje nam stawkę 7% w skali roku
  • Lokata z Funduszem 30/70 gwarantuje nam stawkę 8% w skali roku.

Po upływie okresu promocyjnego (3 miesięcznego) lokata nie odnawia się a środki przekazywane są automatycznie na rachunek bieżący (ROR) Klienta. Poza tym warto wspomnieć, że pieniądze w części depozytowej są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Co z kosztami związanymi z częścią inwestycyjną?

Bank Pocztowy zwalania swoich klientów z opłat za zakup jednostek inwestycyjnych funduszy jeżeli inwestują oni swoje oszczędności z wykorzystaniem Lokaty z Funduszem 50/50 lub 30/70. Inwestycja powinna zostać utrzyma przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy. W przypadku wcześniejszej wypłaty pieniędzy z funduszy, naliczona zostanie opłata w wysokości 2% wpłaconej kwoty.

Podsumowując, nowa propozycja Banku Pocztowego to idealne rozwiązane dla osób szukających niestandardowych rozwiązań umożliwiających osiągnięcie ponadprzeciętnych zysków i mogących ulokować swoje oszczędności na dłuższy okres. Lokata z Funduszem 30/70 lub 50/50 gwarantuje nam zysk w niezwykle atrakcyjnej wysokości – do 2% (dla części depozytowej). A sama inwestycja w wybrany Subfundusz fundusz potencjalnie wyższe od średnich oprocentowań klasycznych lokat bankowych. Jednym słowem – z Pocztowym się opłaca.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x
()
x