Dlaczego warto inwestować w fundusze

fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne to atrakcyjna i coraz bardziej popularna forma inwestowania. Nie jesteś pewien czy warto rozpocząć przygodę z inwestowaniem? W tym artykule postaramy się przybliżyć jej zalety.

Głównym atutem inwestowania w fundusze inwestycyjne jest możliwość wypracowania ponadprzeciętnego zysku, nieosiągalnego w przypadku standardowych lokat. Przy wyborze inwestycji największe znaczenie będzie miał fundusz, któremu powierzysz swoje środki oraz długość inwestycji.

Dywersyfikację portfela inwestycyjnego

Decydując się na rozpoczęcie przygody z inwestowaniem, warto jednocześnie zadbać o tzw. dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest to dobór funduszy o różnych parametrach, aby zmniejszyć ryzyko inwestycji i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

Inwestując w poszczególne fundusze, wiesz jakiego ryzyka możesz się spodziewać. Znany jest Ci bowiem poziom zaangażowania środków w poszczególne rodzaje papierów wartościowych. Dywersyfikacja portfela minimalizuje straty spowodowane spadkiem cen jednego rodzaju aktywów, dzięki możliwości wzrostu wartości pozostałej ich części.

Płynność ulokowanych środków

Kolejną zaletą inwestowania w jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych jest płynność ulokowanych środków. Fundusze są instrumentem płynnym. Oznacza to, że w każdej chwili, w zależności od swoich potrzeb, możesz nabywać i odkupywać jednostki uczestnictwa. W funduszach oferowanych przez Bank Pocztowy odpowiednie zlecenie możesz złożyć każdego dnia roboczego.

Wsparcie w zarządzaniu kapitałem

Niezwykle istotnym czynnikiem w procesie inwestowania jest profesjonalne wsparcie w zarządzaniu powierzonym kapitałem. Drugim ważnym elementem są informacje finansowe, które otrzymasz w wraz z zakupem jednostek uczestnictwa. Bowiem pieniędzmi zainwestowanymi w fundusze zarządzają licencjonowani doradcy, często z wieloletnim doświadczeniem w swoim zawodzie. Są to praktycy nieustannie poszerzający swoją wiedzę inwestycyjną. Ich praca polega m.in. na ciągłym śledzeniu i analizowaniu informacji płynących z rynków finansowych n/t spółek, emitentów papierów wartościowych, gospodarki (inflacja, stopy procentowe, PKB itp.).

Często za funduszem stoi cały zespół inwestycyjny składający się z doradców i analityków. Potrafią oni w sposób efektywny zarządzać i analizować tak dużą ilością informacji. Ci z najlepszymi wyniki są często nagradzani różnego rodzaju wyróżnieniami i nagrodami w tej branży. Dzięki ich wsparciu, rośnie bezpieczeństwo Twojej inwestycji oraz prawdopodobieństwo osiągnięcia ponadprzeciętnego zysku.

Przed przystąpieniem do inwestycji warto dokładnie zapoznać się z ofertą funduszy inwestycyjnych. W razie wątpliwości który fundusz wybrać, zachęcamy do odwiedzenia placówki Banku Pocztowego i rozmowy z naszym doradcą.

Czy podjąłeś już decyzję, w jaki sposób pomnożysz swoje oszczędności?

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x