Jak założyć konto dla dziecka w Banku Pocztowym

Konto dla dziecka. Płatności mobilne dla nastolatków.

Często słyszę pytania czy nastolatek może mieć konto w banku. W jakim banku można założyć konto osobiste dla dziecka? Oto, jakie warunki trzeba spełnić, aby założyć ROR dla osoby, która nie ukończyła 18 lat.

Rachunek osobisty można założyć mając już ukończone 13 lat. Warunkiem jest podpisanie umowy wraz z opiekunem ustawowym np. jednym z rodziców. Niezbędne jest także posiadanie przez osobę małoletnią – przyszłego posiadacza ROR – dokumentu tożsamości np. dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej.

Jak nastolatek może korzystać z konta

Większość funkcjonalności i produktów bankowych jest dostępnych dla nastolatków. Do rachunku dla osoby nieletniej może być wydana karta płatnicza, można zakładać lokaty, robić przelewy, korzystać z płatności mobilnych, mieć dostęp do banku przez aplikację mobilną, a także oszczędzać pieniądze na kontach oszczędnościowych. Taki rachunek oszczędnościowy pomaga uczyć się, jak poprawnie gospodarować swoimi oszczędnościami. Osoba małoletnia nie może jednak np. zaciągnąć kredytu czy pożyczki bankowej.

Do czego nastolatkowi konto w banku

Tak jak wspomniałem, niepełnoletni właściciel rachunku może praktycznie swobodnie korzystać z większości opcji, jakie daje ROR:

 • wpłacać i wypłacać pieniądze w kasach Banku,
 • wypłacać pieniądze z bankomatów za pomocą karty płatniczej (debetowej),
 • realizować przelewy bezgotówkowe,
 • dowolnie korzystać z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej,
 • na bieżąco kontrolować swoje wydatki dzięki historii operacji na rachunku
 • korzystać z BLIKA i innych płatności mobilnych, umożliwiających płatność telefonem, tabletem lub zegarkiem.

Są jednak pewne ograniczenia w dostępie do usług. I tak, nastolatek nie będzie mógł:

 • wnioskować i uzyskać limitu kredytowego w koncie (uzgodniony debet na rachunku),
 • posiadać karty kredytowej,
 • wziąć kredytu gotówkowego lub pożyczki.

Jakie konto dla dziecka w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy specjalnie z myślą o swoich najmłodszych klientach przygotował Konto w Porządku Start. Jest ono dostępne dla osób w wieku 13-25 lat. Oczywiście z zachowaniem opisanych powyżej warunków. Ten ROR prowadzony jest bezpłatnie (wraz z kartą płatniczą) i umożliwia niezwykle popularne płacenia telefonem. Większość podstawowych opcji także jest darmowa, np.:

 • bezpłatne przelewy i zlecenia stałe z konta przez bankowość internetową lub mobilną,
 • bezpłatnie wypłaty ze wszystkich bankomatów w sieci Planet Cash (możliwość bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie w ramach abonamentu za 6,50 zł miesięcznie), a od 1 września także w sieci PKO BP.

Warto także podkreślić, że korzystając z karty płatniczej wydanej do Konta w Porządku Start nasza pociecha ma możliwość otrzymania zwrotów za zakupy lub atrakcyjnych nagród za bezgotówkowe transakcje przy użyciu debetówek (programy lojalnościowe dla kart płatniczych).

Wszystkie osoby które ukończyły 13 lat zachęcam zatem do założenia Konta w Porządku Start i bankowania przez aplikację mobilną Pocztowy.

3.7 3 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x
()
x