BLIK ozłoci Ci życie – kolejna edycja BLIKOMANII

Blikomania

BLIK to styl życia. Jeżeli uważacie, że to przesada rozejrzyjcie się wokół. Wypłaty z bankomatów, przelewy, zakupy a nawet… podatki. To wszystko załatwicie za pomocą BLIKA. Jakby tego było mało, w promocji BLIKOMANIA, możecie wygrać prawdziwą sztabkę złota. Sprawdźmy, jak to zrobić.

BLIKnij mi to, zapłacę BLIKiem, czy można płacić BLIKiem? Słyszymy to na tyle często, że zaczynamy zastanawiać się nad nowym kandydatem do słowa roku. BLIK, system płatności mobilnych, uruchomiony w 2015 roku, z miejsca zawojował nasze serca. Podobnie jak cola, adidasy czy paczkomaty, stał się synonimem całej gałęzi usług. Większość z nas, kiedy myśli o szybkich przelewach i płatnościach realizowanych za pomocą kodu, myśli właśnie o tym systemie.

Skąd jednak bierze się jego popularność? Na pierwsze miejsce wysuwają się dwa argumenty: wygoda i bezpieczeństwo. Otwieramy aplikację, generujemy jednorazowy kod, wpisujemy go w terminalu bądź w bankomacie i zapłacone. BLIK to również promocje oraz zniżki związane z korzystaniem z tego systemu płatności.

Gdzie zapłacisz BLIKIEM?

Na usta ciśnie się odpowiedź: wszędzie! Klienci Banku Pocztowego mogą za jego pomocą płacić w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, restauracjach oraz punktach usługowych. W obu przypadkach przebiega to podobnie: wygenerowany kod przepisujesz w formularzu zamówienia lub wpisujesz w terminalu płatniczym. Po kliknięciu „zatwierdź”, potwierdzasz chęć wykonania operacji poprzez jej zatwierdzenie w aplikacji mobilnej za pomocą kodu PIN lub biometrycznie za pomocą odcisku palca.

BLIK umożliwia również wypłaty pieniędzy w bankomatach. W tym celu wybieramy kwotę, którą chcemy pobrać, następnie wpisujemy wygenerowany kod i potwierdzamy transakcję w aplikacji. Żadnego wyciągania karty, wpisywania PINu i innych sytuacji, w których nasze dane mogą się dostać w niepowołane ręce.

Dodatkowo od tego roku poprzez portal podatki.gov.pl możecie rozliczać się za pomocą kodu BLIK z Urzędem Skarbowym.

Masz BLIK-a? Nie musisz nosić portfela.

BLIK Cię ozłoci

Już po raz piąty z rzędu, osoby korzystające z płatności BLIK mogą wziąć udział w loterii pod nazwą BLIKOMANIA. W tej edycji można zdobyć ponad 9500 nagród w tym jedną z 63 uncjowych (28 gramów) złotych sztabek. Dla każdego uczestnika, który zarejestruje się do loterii BLIKOMANIA 2023 organizator przewidział nagrodę gwarantowaną w postaci jednego z kilkunastu e-booków do wyboru.

Zasady loterii są bardzo proste, Rejestrujesz swój udział, płacisz za pomocą BLIK-a. Każda z Twoich transakcji bierze udział w losowaniu nagród. Loteria trwa od 3.04.2023 do 4.06.2023 r. Wszystkie informacje znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej.

BLIK – aktywuj już dziś!

Jak włączyć BLIK w aplikacji Pocztowy24? Możliwość płatności jest włączana automatycznie podczas instalacji i pierwszego zalogowania się do aplikacji mobilnej. Bank Pocztowy umożliwia robienie zakupów BLIKiem bez logowania się do aplikacji. Na ekranie logowania pojawia się wtedy przycisk umożliwiający się wygenerowanie kodu. Jak włączyć tę funkcję? Wejdź do aplikacji mobilnej Banku Pocztowego, przejdź do ustawień i kliknij „Ustawienia BLIKA”. Następnie włącz „Zezwalaj na zakupy z kodem BLIK bez logowania”.

Jak działają płatności bez logowania? Generujesz kod, wpisujesz go w miejscu, w którym chcesz zapłacić, następnie potwierdzasz w aplikacji za pomocą kodu PIN bądź biometrii (odcisk palca).

W ustawieniach możemy również zmienić limity dzienne transakcji dla BLIKA, zablokować możliwość wykonywania takich płatności oraz uruchomić opcję wykonywania 3 płatności do 50 zł bez konieczności podawania kodu PIN/autoryzacji.

Już wkrótce nasi Klienci będą mogli również skorzystać z przelewów BLIK na telefon.

BLIK to esencja wygody

Płatności BLIK to synonim wygody i bezpieczeństwa. Potwierdzają to rosnące z roku na rok kwoty realizowanych transakcji oraz odsetek Polaków korzystających na co dzień z tego rodzaju płatności. Dane te nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości, że pokochaliśmy BLIK, a BLIKOMANIA pokazuje, że jest to miłość odwzajemniona.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x