10 powodów, dla których korzystamy z Przelewów na telefon BLIK

10 powodów dla których warto mieć przelew BLIK na telefon

We wtorek, 8 sierpnia 2023 roku, Bank Pocztowy udostępnił Klientom w aplikacji mobilnej Pocztowy usługę Przelew na telefon BLIK. Wyczekiwane udogodnienie jest już dostępne dla wszystkich Klientów Banku w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Pocztowy.

Korzystając z okazji, że z usługi mogą korzystać już wszyscy Klienci posiadający najnowszą aplikację mobilną Pocztowy, postanowiłem zastanowić się dlaczego warto korzystać z Przelewów na telefon BLIK. Jeśli chcesz sprawdzić 10 powodów, które sprawiają, że to świetne rozwiązanie by uczynić zarządzanie swoimi finansami jeszcze bardziej szybkim i wygodnym, to zapraszam do lektury.

1. Nie znasz numeru rachunku odbiorcy? Żaden problem!

Dzięki Przelewom na telefon BLIK unikasz konieczności wprowadzania danych o numerze rachunku bankowego odbiorcy. Nawet jeśli nie znasz numeru rachunku osoby, której chcesz wysłać przelew, nie stanowi to problemu. Wystarczy numer telefonu tej osoby, aby przekazać jej pieniądze za pomocą Przelewu na telefon BLIK.
Wejdź w aplikację mobilną Pocztowy, kliknij w ikonę Przelew na telefon dostępną na ekranie głównym aplikacji, a potem wybierz odbiorcę przelewu spośród listy kontaktów w swoim smartfonie bądź po prostu wpisz numer telefonu tej osoby.

2. Przelew na telefon BLIK jest darmowy

Pewnie wiesz, że Przelew na telefon BLIK to rodzaj przelewu natychmiastowego. A czy wiesz, że w Banku Pocztowym za jego realizację nic nie zapłacisz?
Wybierając go dbasz o swój domowy budżet. Przelew na telefon BLIK w Banku Pocztowym zrealizujesz już od kwoty jednego grosza, do maksymalnie 1000 złotych. Warto wiedzieć, że limit jednorazowego przelewu jest jednocześnie kwotą limitu sumy dziennych przelewów na telefon BLIK.

3. Środki błyskawicznie na koncie

Przelew na telefon BLIK jest realizowany natychmiastowo. Środki są przekazywane na rachunek Odbiorcy w czasie rzeczywistym, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy potrzebujesz pilnie przesłać komuś pieniądze bądź je otrzymać.
Aby odbierać je w Banku Pocztowym wystarczy, że w Ustawieniach aplikacji Pocztowy w zakładce Usługi BLIK -> Przelew na telefon BLIK zaznaczysz, że chcesz otrzymywać przelewy na telefon BLIK. Zapiszemy informację o powiązaniu Twojego numeru telefonu z rachunkiem ROR w Banku Pocztowym, jednocześnie odwołując poprzednią taką dyspozycję, jeśli posiadasz ją w innym Banku. Od teraz Przelewy na telefon BLIK będą wpływały na Twój rachunek w Banku Pocztowym.

4. Przelew na telefon BLIK jest dostępny 24/7

Zlecisz go i odbierzesz w każdy dzień tygodnia niezależnie od pory dnia. Udogodnienie jest dostępne przez aplikację mobilną Pocztowy na Twoim smartfonie – zarówno dla urządzeń z system operacyjnym Android jak i iOS. Dzięki temu możesz dokonać Przelew na telefon BLIK w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, pod warunkiem, że masz dostęp do Internetu.

5. Dzielenie rachunku ze znajomymi nigdy nie było prostsze

Planujesz wspólne spotkanie z rodziną czy przyjaciółmi? Przelew na telefon BLIK umożliwia szybkie i sprawne podzielenie się kosztami.
Podczas kolacji opłać rachunek swoją kartą (przy okazji zgarniając punkty w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile) i podpowiedz innym, że mogą Ci oddać pieniądze przy pomocy Przelewu na telefon BLIK. Podaj im swój numer telefonu – w mig, zanim jeszcze opuścicie restauracje, środki z podzielonego rachunku znajdą się na Twoim koncie.

6. Przelew BLIK na telefon wspiera ważne dla Ciebie cele

Możesz go wykorzystać, jeśli chcesz wspomóc organizację charytatywną i pomóc potrzebującym. Usługa umożliwia szybkie przekazanie darowizny bez konieczności wychodzenia z domu czy też żmudnego przepisywania danych Organizacji w bankowości internetowej. Wiele Organizacji (np. DKMS, Fundacja Avalon) już korzysta z tej możliwości i zachęca do wpłacania darowizn na wskazany do tego celu numer telefonu – prosto i szybko.

7. Łatwo otrzymuj środki ze sprzedaży

Pewnie zdarzyło Ci się wystawić ogłoszenie o sprzedaży niepotrzebnych Ci już rzeczy. Przelew na telefon BLIK może być użyteczny również w takim przypadku – do szybkiego otrzymania płatności od kupujących. Nie musisz się przejmować wydawaniem reszty, jeśli kupujący zjawi się osobiście by zakupić wystawioną rzecz. Poproś o wykonanie przelewu na telefon BLIK. Nadawca może go zrealizować z dowolnego Banku, w którym ma konto, jeśli tylko Bank wspiera to udogodnienie. Środki – niezależnie od Banku nadawcy – znajdą się na Twoim koncie natychmiastowo.

8. Ekspresowo wysyłaj prezenty

Zapomniałeś o imieninach czy urodzinach bliskiej osoby? Przelew na telefon BLIK pomoże również w takiej sytuacji – pieniądze przelane nawet 5 minut przed północą, które dotrą do Jubilata czy Solenizantki natychmiast. Przelew na telefon BLIK pozwala na przekazanie prezentu w dowolnym miejscu i czasie.

9. Reaguj szybko na nieprzewidziane sytuacje

Twojemu dziecku zabrakło pieniędzy na obozie? Partner dzwoni ze sklepu, że trafił super okazję w sklepie, a na koncie zakupowym nie ma środków? Są sytuacje, które wymagają natychmiastowej reakcji – Przelew na telefon BLIK pozwala na szybkie przekazanie środków, dzięki czemu możesz reagować natychmiastowo na nieprzewidziane sytuacje.

10. Płać wygodnie, nawet jeśli nie masz ze sobą gotówki

Będąc na targowisku chcesz kupić sezonowe owoce, lecz okazuje się, że sprzedawca przyjmuje wyłącznie płatność gotówką, a Ty nie wziąłeś ze sobą portfela. Zapytaj – być może przyjmuje Przelewy na telefon BLIK.
W Banku Pocztowym z udogodnienia – oprócz Klientów indywidualnych – mogą korzystać także przedstawiciele małych firm oraz agrobiznesu, którzy mogą w ten sposób jeszcze łatwiej przyjmować płatności od swoich Klientów za oferowane produkty i usługi.

To bezpieczny, prosty i niezwykle praktyczny sposób na dokonywanie płatności i przekazywanie środków. Usługa – co mam nadzieję pokazałem – ma wiele zalet, które przyczyniają się do jej popularności. Polski Standard Płatności, właściciel marki BLIK, podał że tylko w II kwartale 2023 r. użytkownicy usługi wykonali niemal 100 mln Przelewów na telefon BLIK. Jedna piąta wszystkich transakcji BLIK to właśnie płatności P2P.
Wypróbuj zatem Przelew na telefon BLIK już dziś i przekonaj się jak Tobie ułatwi bankowanie.

Dodatkowe informacje znajdziesz na dedykowanej stronie.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x