Kiedy stajemy się Cyberdojrzali?

Cyberdojrzali

Cyfrowa rzeczywistość i nowe technologie to obszary, z którymi od dawna stykamy się każdego dnia. Odbieramy pocztę internetową, robimy zakupy online, posługujemy się bankowością elektroniczną czy odbywamy teleporady u lekarza. Czy zatem możemy powiedzieć, że świat cyfrowy nie ma dla nas tajemnic? Jak dobrze znamy jego potencjalne zagrożenia? Kiedy będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy Cyberdojrzali?

Co prawda, twórcy cyfrowych rozwiązań nieustannie pracują nad podwyższaniem ich standardów bezpieczeństwa. Jednak równolegle z rozwojem technologii przybywa wyspecjalizowanych cyberoszustów, którzy wymyślają coraz nowsze metody i techniki, które stosują, w celu pozbawienia nas pieniędzy lub innych dóbr.

Jak działają oszuści? Jak rozpoznać, że dzwoni do nas złodziej? Co możemy zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustwa? Chętnie o tym opowiemy w ramach naszego nowego programu.

Czym jest program „Cyberdojrzali”

We wrześniu br. Bank Pocztowy zainicjował nowy program edukacyjno-społeczny „Cyberdojrzali. Bądź mądrzejszy od oszusta„. Celem programu jest szerzenie świadomości o tym, jak działają współcześni oszuści, jak rozpoznawać przestępcze praktyki oraz jak się zachować, by nie dać się oszukać.

Tej jesieni, w ramach programu, Bank Pocztowy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji, przygotował cykl bezpłatnych webinarów online. Będę one poświęcone tematyce bezpieczeństwa. W takcie tych spotkań zaproszeni przez Bank eksperci opowiedzą m.in. o metodach i psychotechnikach stosowanych przez oszustów oraz jak reagować na takie ataki.

Kim są Cyberdojrzali?

Uczymy się przez całe życie. Codziennie zdobywamy wiedzę, na podstawie tego, co przeżywamy, z kim rozmawiamy, gdzie idziemy lub jedziemy. Wiedza płynąca z doświadczeń najlepiej buduje naszą mądrość i zaradność w różnych sytuacjach.

Na szczęście nie każdy z nas znalazł się w sytuacji zagrożenia atakiem ze strony cyberoszustów. Wiele osób otrzymało co prawda podejrzaną wiadomość SMS, e-mail z groźnym linkiem lub odebrało podejrzany telefon, ale nie zdawało sobie sprawy, że rozmawia z oszustem. Dlatego, by chronić Was i Waszych bliskich przed działalnością oszustów, warto poznać metody ich działania. Bo praktyczna wiedza o metodach postępowania cyberoszustów, poparta przykładami z życia, to nasza tarcza ochronna przed zagrożeniem. To właśnie wiedza o cyberbezpieczeństwie czyni nas Cyberdojrzałymi. Pomożemy Ci zdobyć taką wiedzę.

Bezpłatne webiary dla Cyberdojrzałych

Pierwszy webinar, na który Cię zapraszamy, odbędzie się 13 września, o godz. 18.00. Poświęcony będzie problematyce oszustwdokonywanych popularnymi metodami: na policjanta, na wnuczka, na pracownika banku, na listonosza. Zagadnienia te omówi dla Was ekspert, podinsp. Karolina Makos z Komendy Stołecznej Policji.

Webinary odbywać się będą „na żywo”. Dostępne będą na kanale YouTube Banku Pocztowego bez konieczności logowania oraz na dedykowanej stronie internetowej Banku Pocztowego.

Dołącz do Cyberdojrzałych. Razem jesteśmy bezpieczni.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x