Bankowość dla klientów detalicznych, małych firm i agrobiznesu
Bankowość dla klientów instytucjonalnych i wspólnot mieszkaniowych
Bankuj mobilnie. Aktywuj aplikację Pocztowy.
Fundusz inwestycyjny - to instytucja zbiorowego inwestowania, dzięki której możesz zainwestować swoje pieniądze z innymi uczestnikami funduszu. W zależności od rodzaju funduszu pieniądze powierzone przez Ciebie zostaną ulokowane w różne klasy aktywów, poczynając od tych najbardziej bezpiecznych, czyli lokaty terminowe i bony skarbowe poprzez obligacje skarbowe i korporacyjne aż po akcje spółek. Twoje pieniądze wpłacone do funduszu przeliczone zostaną na jednostki uczestnictwa i stanowić będą tytuł prawny do uczestnictwa w dochodach wypracowywanych przez fundusz. Jednostki uczestnictwa możesz nabyć i zbyć w każdym dniu roboczym, kiedy odbywa się sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wycena jednostek uczestnictwa dokonywana jest każdego dnia roboczego. Wycena jednostek uczestnictwa jest dostępna na stronie internetowej www.ipopema.pl oraz www.pkotfi.pl
Zanim dokonasz wyboru funduszu inwestycyjnego zostaniesz zakwalifikowany do odpowiedniego profilu przy pomocy ankiety MIFID. Ankieta zawiera pytania na takie tematy jak:
Po udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytania określi się Twój profil, jako inwestora. Możesz być Klientem, który:
Inwestycja zgromadzonych środków w fundusze inwestycyjne, może Ci przynieść szereg korzyści, na które składa się przede wszystkim możliwość wypracowania ponadprzeciętnego zysku – zależnie od rodzaju funduszu któremu powierzysz środki i okresu inwestycji. Ponadto zdeponowanymi przez Ciebie środkami zarządzają specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z inwestowania swoich oszczędności, kliknij TUTAJ
Rozpoczynając swoją przygodę z inwestycjami, warto poznać dwa podstawowe rodzaje funduszy: są to fundusze otwarte (FIO), w których czas inwestycji nie jest ściśle określony, oraz fundusze zamknięte (FIZ), z określonym z góry czasem inwestycji.
Innym kryterium podziału funduszy jest podział w zależności od polityki inwestycyjnej. Mamy fundusze:
Ta klasyfikacja prezentuje fundusze w zależności od ryzyka jakie Klient ponosi kupując dany produkt. Należy pamiętać, że im większe ryzyko tym możliwość wyższej stopy zwrotu i dłuższy horyzont inwestycyjny inwestora.
Szczegółowe informacje na temat rodzajów funduszy oraz typów jednostek uczestnictwa, odnajdziesz klikając TUTAJ.