Jak uzyskać zaświadczenie z Banku

Zaświadczenie z banku

Dziś opowiemy Wam jak uzyskać zaświadczenie z Banku Pocztowego. W dobie internetu wcale nie jest to takie trudne. Nie musisz udawać się do placówki Banku ani na Pocztę, by złożyć stosowny wniosek o wydanie zaświadczenia. Zrobisz to bez konieczności wychodzenia z domu.

Warto wiedzieć, że złożenie części dyspozycji i wniosków jest odpłatne zgodnie z Taryfą opłat i prowizji stosowaną przez nasz Bank. Pod tym linkiem możesz sprawdzić czy planowana przez Ciebie dyspozycja jest płatna.

Jak napisać wniosek o wydanie zaświadczenia

Wniosek do Banku najlepiej napisać w formie podania. Pewnie szukałeś wzoru wniosku. Może będziesz zaskoczony, ale takowego nie posiadamy. Chociażby z tego powodu, że każda sprawa jest indywidualna. Nie musisz tworzyć wniosku na komputerze. Akceptujemy również odręcznie (czytelnie) sporządzone pismo. W tym zakresie szanujemy formy tradycyjne. Jak zatem napisać wniosek? W prawym górnym rogu warto napisać miejscowość i datę sporządzenia wniosku. Poniżej, po lewej stronie piszemy dane nadawcy: imię i nazwisko Klienta (Wnioskodawcy), adres korespondencyjny (na który ma zostać wysłane papierowe zaświadczenie wystawione przez Bank). Następnie po prawej stronie można wpisać dane adresowe Banku: Bank Pocztowy S.A., ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz.

W treści wniosku należy określić o wydanie jakiego zaświadczenia prosisz Bank. Jeśli zaświadczenie dotyczy konta, karty lub kredytu to warto wskazać o który produkt chodzi – podać numer konta, karty lub wskazać numer umowy kredytowej , której sprawa dotyczy. Gdy nie pamiętasz tego numeru, podaj np. swój NIK, abyśmy mogli „przyporządkować sprawę” do właściwego Klienta.

Jeśli zaświadczenie z Banku o które prosisz jest płatne, możesz we wniosku zawrzeć dyspozycję, by Bank pobrał opłatę z Twojego konta w Banku Pocztowym. Wystarczy nam krótka wzmianka: „Proszę o pobranie opłaty za wydanie zaświadczenia z mojego konta o numerze…”

Wniosek należy opatrzyć własnoręcznym podpisem Wnioskodawcy. Podpisem zgodnym ze wzorem podpisu, jaki został złożony w Banku – np. na umowie o konto. Nie może być to parafka, tylko czytelny podpis.

Gdzie wysłać wniosek o wydanie zaświadczenia z Banku

Zanotuj sobie nasz adres mailowy: informacja@pocztowy.pl. To tu skierujesz swój wniosek. Czekamy na niego. Na ten adres prześlij nam skan lub wyraźne zdjęcie podpisanego wniosku.

Potrzebujesz zaświadczenia o spłacie kredytu lub karty kredytowej?

Prześlij do nas wniosek (opatrzony własnoręcznym podpisem, zgodnym ze wzorem złożonym na umowie) w formie skanu na adres informacja@pocztowy.pl.

Do wniosku dołącz potwierdzenie uiszczenia opłaty. Środki należy wpłacić na numer rachunku do wpłat na poczet wydania kopii umowy: 03 1320 0006 0000 0010 9000 0247. Można też we wniosku wydać dyspozycję, aby Bank pobrał opłatę z konta osobistego lub nadpłaty z rachunku kredytu.

Zgubiłeś umowę o kredyt na cele mieszkaniowe i potrzebujesz kopii?

Do skanu wniosku dołącz potwierdzenie uiszczenia opłaty na numer rachunku do wpłat na poczet wydania kopii umowy 03 1320 0006 0000 0010 9000 0247. Oczywiście, możesz też we wniosku wydać dyspozycję, aby Bank pobrał opłatę z konta osobistego lub nadpłaty z rachunku kredytu.

Zaświadczenie z Banku dotyczące rachunku

Jeśli interesuje Cię uzyskanie zaświadczenia o zamknięciu rachunku, o saldzie na rachunku lub o odwołaniu pełnomocnika, także poprosimy Cię o przesłanie do nas skanu wniosku na znany Ci już adres informacja@pocztowy.pl.

Jeżeli Twoje konto jest aktywne, w treści wniosku wydaj dyspozycję, aby Bank pobrał z niego opłatę za wydanie zaświadczenia. Jeśli nie masz już konta w naszym Banku, opłatę za zaświadczenie należy przelać na konto: 78 1320 1537 0000 0013 9000 0053. W tytule płatności prosimy podać numer konta, którego sprawa dotyczy.

Nie znalazłeś tu zaświadczenia z Banku, które chcesz uzyskać? Nic straconego. Zadzwoń do nas 52 3499 499 – sprawdzimy, czy takie zaświadczenie możemy wydać oraz czy wnioskowanie będzie odpłatne.

Nie zapomnij na wniosku podpisać się zgodnie ze wzorem podpisu, który złożyłeś w Banku.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x