Tylko karta Mastercard w moim portfelu? Dlaczego Bank wymieni mi kartę

Wymiana karty płatniczej

To banki wydają karty płatnicze, ale schematami płatniczymi zajmują się organizacje płatnicze. One również sygnują wydawane przez banki karty. Na polskim rynku działa kilka organizacji płatniczych. Największy udział w rynku mają Mastercard i Visa. Dziś powiem Wam jakie atuty ma karta Mastercard i dlaczego Bank Pocztowy wybrał ją dla swoich Klientów.

Karta debetowa to podstawowy instrument płatniczy dodawany do konta. Może być kartą do konta osobistego lub firmowego. Istnieją też karty kredytowe, które dają dostęp do środków, których na koncie jeszcze nie mamy. Pisałam już o tym w artykule. Podstawowe funkcje kart są takie same, niezależnie od organizacji płatniczej i to jest standard dla karty. Ale karta, może dawać też coś więcej i to małe „coś więcej” czasem robi dużą różnicę.

Karta Mastercard oferuje „coś więcej”

Program lojalnościowy Mastercard® Bezcenne® Chwile

Karta Mastercard ma Program Bezcenne Chwile, z którym zyskujesz z każdą bezgotówkową transakcją wykonaną kartą. Nieważne gdzie zapłacisz, nieważne czy zapłacisz stykowo, zbliżeniowo czy przez internet. Za każdą transakcję dostaniesz punkty w programie i będziesz mógł je wymienić na nagrody. Jakie? I tu kolejna miła niespodzianka, możesz wybrać z bardzo szerokiego katalogu nagród, a potem możesz zmienić zdanie już w trakcie zbierania punktów na wybraną nagrodę i ją sobie zmienić, możesz zrealizować część punktów na jedną nagrodę a resztę punktów przeznaczyć na inną. Masz wybór, a dziś wybór jest (bez)cenny dla każdego.

Do Programu Bezcenne Chwile można przystąpić w Banku Pocztowym w niezwykle łatwy sposób. Deklarując udział przy zakładaniu konta z kartą, albo przy wnioskowaniu o kartę. Jest to też możliwe, kiedy kartę już mamy w portfelu. Wówczas zgłaszamy się do Programu online poprzez Ofertę Produktową lub Market w bankowości internetowej, w placówce Banku lub dzwoniąc na naszą Infolinię. Podajesz swój numer telefonu komórkowego i adres e-mail – gotowe! Od teraz posługując się kartą jak zawsze, w tle robisz sobie prezenty.

Program już jest dostępny dla kart debetowych dla osób fizycznych – Mastercard z logo Poczty Polskiej. Dla kart kredytowych i Biznes zostanie udostępniony już wkrótce.

Program lojalnościowy do kart Mastercard ma szczególne znaczenie w świetle faktu, że Visa we wrześniu 2021 r. zamknęła swój program lojalnościowy pod nazwą Visa Oferty.

Ubezpieczenie do karty Mastercard Biznes

Karta Mastercard Biznes daje Ci możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia za 0 zł na 12 miesięcy. Ubezpieczenie pozwala na korzystniejsze i bezpieczniejsze zakupy online. Zapewnia ochronę do 30 dni od zakupu, 24h ochronę w przypadku utraty gotówki wypłaconej z bankomatu, przedłużoną o kolejne 12 m-cy gwarancję na sprzęt AGD/RTV oraz 30 dniową gwarancję najniższej ceny.

Płać kartą i wypłacaj! kartą Mastercard

Karta Mastercard daje Ci możliwość wypłacenia nawet do 500 zł podczas zakupów w sklepie, placówce pocztowej czy na stacji benzynowej. Wystarczy, że przed zapłaceniem, poinformujesz o swoim zamiarze sprzedawcę. Usługa jest dostępna w każdym punkcie oznaczonym przy wejściu lub przy kasie naklejką z symbolem Mastercard „płać kartą i wypłacaj”. Co najważniejsze, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z taką wypłatą. Czyli szukanie bezpłatnego bankomatu nie jest już konieczne.

Karta Mastercard i płatności mobilne Xiaomi

Z Xiaomi Pay zapłacisz opaską Mi Smart Band 6 NFC wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. To kolejna, obok dotychczas dostępnych, mobilnych form płatności. Z tą płatnością wygodnie, szybko i bezpiecznie wypłacisz pieniądze z bankomatów posiadających tą funkcjonalność.

Możesz dodać kilka kart Mastercard i płacić tą, którą wybierzesz bo Xiaomi Pay działa jak cyfrowy portfel. Nie musisz nosić ze sobą telefonu, kart płatniczych, ani gotówki. Możesz też czuć się bezpiecznie bo dane karty są poufne. Więcej o Xiaomi Pay znajdziesz w tym artykule.

Jakie karty Mastercard oferujemy

Bank Pocztowy dotychczas we współpracy z Mastercard oferuje: Kartę debetową Mastercard z logo z Poczty Polskiej, Kartę debetową z logo Caritas, Kartę kredytową Mastercard, Kartę Mastercard Biznes, i wiele akcji promocyjnych. A to na pewno jeszcze nie jest ostatnie słowo. Wiele wspólnych wyzwań i projektów tworzonych z myślą o Klientach Banku Pocztowego przed nami!

Obecnie trwa migracja wszystkich kart w banku na karty Mastercard – co ważne, nowe karty nie są aktywne i należy je aktywować. Obejrzyj film, jak to zrobić.


0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x