Bank Pocztowy pierwszym bankiem w Polsce oferującym Xiaomi Pay!

Xiaomi Pay

Chcesz mieć pieniądze zawsze przy sobie? Płacić nawet gdy masz zajęte ręce? A może obawiasz się wyciągnąć portfel lub telefon w zatłoczonym miejscu? Przeczytaj o płatnościach Xiaomi Pay, które są odpowiedzią na wszystkie te potrzeby.


W sobotni poranek kończysz zakupy na osiedlowym bazarku. Obładowana naręczem toreb z zakupami, przypominasz sobie, że rano widziałaś w lodówce ostatnie jajko. Uświadamiasz sobie, że miałaś zrobić bezę pavlowej na niedzielny obiad z teściami. Szczęśliwie w drodze do samochodu mijasz dostawcę nabiału, który ostatnio wyposażył się w terminal płatniczy. Jak jednak zapłacić, trzymając cały czas zakupy w rękach? Taka sytuacja nie będzie już dla Ciebie problemem. Podobnie, jak zakup wody podczas treningu biegowego, czy płatność za bilet w zatłoczonym autobusie. Bank Pocztowy wdrożył właśnie usługę płatności mobilnych Xiaomi Pay.

Co to jest Xiaomi Pay

Znana od lat na polskim rynku chińska firma Xiaomi jest trzecim największym producentem smartfonów na świecie. W 53 krajach znajduje się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się urządzeń, a w Polsce jest numerem 1. Xiaomi jest też światowym liderem w sprzedaży m.in. smartwatchy i elektronicznych opasek monitorujących aktywność.


6 października 2021 r. odbyła się premiera nowej opaski monitorującej aktywność Mi Smart Band 6 NFC. Do tej pory opaski Xiaomi, które są niewiele grubsze od silikonowych bransoletek, symbolizujących wspieranie różnych idei charytatywnych, liczyły kroki, spalone kalorie, badały tętno. Dodatkowo miały funkcje prostych zegarków. Nowa opaska Mi Smart Band 6 NFC posiada również możliwość zapamiętania danych karty bankowej i moduł (NFC) umożliwiający płatności zbliżeniowe. Połączenie karty bankowej z modułem w opasce oraz sama płatność będzie możliwa dzięki usłudze elektronicznych płatności mobilnych Xiaomi Pay. Usługę wprowadzoną przez Xiaomi, wspiera organizacja płatnicza Mastercard.

Jak działa Xiaomi Pay

Wystarczy kupić opaskę Mi Smart Band 6 NFC. Następnie zainstalować bezpłatne aplikacje Mi Fit/ Xiaomi Wear, na urządzeniu z systemem Android lub Mi Fit/ Xiaomi Wear Lite na urządzeniu z systemem iOS. Spełniając te dwa warunki, zyskujesz możliwość dodania swojej karty do portfela cyfrowego Xiaomi Pay. Teraz konieczne będzie połączenie urządzenia z opaską. W kolejnym kroku dodanie samej karty do usługi Xiaomi Pay, poprzez wprowadzenie jej danych w odpowiedniej zakładce aplikacji. Dodanie karty odbywa się w dwojaki sposób, albo poprzez manualne wpisanie danych karty, albo wykonanie zdjęcia karcie płatniczej. Po prawidłowym przesłaniu za pośrednictwem łącza bluetooth informacji o dodawanej karcie z aplikacji do opaski, otrzymasz możliwość realizowania płatności zbliżeniowych. Samo dokonanie transakcji zbliżeniowej jest już niezwykle proste i wygodne. Wystarczy wybudzić opaskę a następnie przesunąć palcem w lewo ekran główny. W ten sposób otrzymasz ekran NFC z wyświetloną ikoną karty płatniczej. Opaska Mi Smart Band 6 NFC będzie już gotowa do dokonania płatności. Należy ją tylko zbliżyć do terminala lub bankomatu z funkcją zbliżeniową.

Czy Xiaomi Pay jest bezpieczne

Bezpieczeństwo płatności w przypadku korzystania z Xiaomi Pay jest bez wątpienia ogromną zaletą tego rozwiązania. Każde dodanie karty do płatności mobilnych Xiaomi Pay, będzie wymagało uwierzytelnienia, poprzez wprowadzenie w dedykowanej aplikacji kodu sms. Kod ten otrzymasz na numer telefonu zarejestrowany w Banku Pocztowym. Dane zarejestrowanej w usłudze karty są również bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w pamięci urządzenia, ani na serwerach Xiaomi. Nie są też udostępniane sprzedawcom podczas dokonywania transakcji. Do płatności wykorzystywany jest jedynie wirtualny numer karty czyli token. Dodatkowo, podczas rejestracji karty w usłudze Xiaomi Pay, aplikacja Mi Fit/ Xiaomi Wear (Android) lub Xiaomi Wear Lite (iOS) wymusi ustawienie 6-cyfrowego kodu PIN, który będzie zabezpieczał możliwość korzystania z funkcji płatności opaską Mi Smart Band 6 NFC. W konsekwencji będziesz proszona o jego wprowadzenie na wyświetlaczu opaski, przed dokonaniem płatności, w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich to sytuacja, gdy poprawny kod PIN nie został wprowadzony przez czas dłuższy niż 24 godziny poprzedzające transakcję. Drugi, gdy opaska została zdjęta z nadgarstka i założono ją ponownie. Warto również podkreślić, że zbliżeniowe wypłaty gotówki z bankomatu cały czas będą wymagały wprowadzenia kodu PIN ustanowionego do plastikowego odpowiednika karty zarejestrowanej w usłudze Xiaomi Pay. Będzie to jedyna sytuacja wymagająca podania tego kodu.

Warto korzystać z karty Mastercard i Xiaomi Pay

Opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC ma wiele funkcji pozwalających na monitorowanie Twojej aktywności i stanu zdrowia. Jest lekka i wodoodporna. Nie wymaga częstego ładowania, więc może być zdejmowana na prawdę rzadko. Umożliwia płatność dosłownie w każdych warunkach, przy zajętych rękach podczas zakupów, jak i po wyjściu z morza np. w barze przy plaży. Płatności mobilne opaską z portfelem cyfrowym Xiaomi Pay są szybkie, wygodne i bezpieczne. Dodatkowo przy wszystkich tych zaletach cena opaski jest przewidziana na każdą kieszeń. A jej wygląd spodoba się nie tylko kobietom.


Pamiętajmy, że Xiaomi Pay to kolejne płatności mobilne dostępne w Banku Pocztowym. Od 2019 r. Klientom oferowana jest również możliwość korzystania z usług Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x