Kredyt na selfie – czy to możliwe?

kredyt na selfie

Lubicie robić sobie zdjęcia telefonem? Z pewnością, bo jest to prosty i ciekawy sposób na utrwalanie fajnych momentów z życia. Media społecznościowe pełne są podobnych ujęć z wakacji, ze spaceru, z siłowni, z przyjaciółmi. Ale czy można wziąć w banku kredyt na selfie? Okazuje się, że tak.

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie pierwszy na rynku kredyt gotówkowy z wideoweryfikacją. Co ważne, jest to oferta dla osób, które nie są klientami Banku Pocztowego! Proces starania się o kredyt jest prosty i nowoczesny. Co najważniejsze nie wymaga od nas wizyty w placówce czy przestawiania Bankowi mnóstwa dokumentów.

Po co bankowi nasze selfie?

Każda osoba nie będąca klientem danego banku, musi potwierdzić swoją tożsamość, by starać się np. o kredyt. W Banku Pocztowym identyfikacji nowego klienta dokonuje się za pomocą dedykowanej do tego aplikacji na telefon Pocztowy na Selfie.

Pocztowy na Selfie to prosta i bezpieczna aplikacja umożliwiająca potwierdzenie Twojej tożsamości zdalnie, bez wychodzenia z domu, właśnie na podstawie „selfie”. Jako pierwsi na rynku użyliśmy jej w procesie kredytowym.

Skąd można pobrać aplikację?

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i dlatego w pierwszym kroku prosimy Was o kontakt telefoniczny pod specjalny numer Infolinii dla kredu na selfie (52 3499 599). Nasz konsultant porozmawia z Wami o kredycie, pomoże wypełnić wniosek kredytowy i przekaże bezpieczny link do aplikacji Pocztowy na Selfie, w której m.in. podpiszecie umowę o kredyt. Aplikacja dostępna jest w App Store i Google Play.

Jak wygląda cały proces wnioskowania o kredyt na selfie?

Proces jest bardzo prosty i składa się z siedmiu kroków: złożenia wniosku (z pomocą konsultanta Infolinii), wydania decyzji kredytowej, weryfikacji Waszej tożsamości, przekazania dokumentów kredytowych, podpisania umowy, przesłania mailem dokumentów kredytowych podpisanych przez obie strony i uruchomienia kredytu.

Bardziej szczegółowo wygląda to tak:

Dzwonisz na Infolinię 52 3499 599 i nasz konsultant składa w Twoim mieniu Wniosek o kredyt na selfie. W trakcie rozmowy wprowadza on do wniosku wszystkie dane, przekazane przez Ciebie w trakcie rozmowy. Żeby wydać decyzję kredytową, Bank musi zbadać Twoją zdolność i wiarygodność kredytową. W tym celu konsultant zapyta Cię m. in. o Twoje dochody, zobowiązania finansowe, wydatki domowe, stan cywilny.

Umowa kredytowa zawierana jest w formie elektronicznej i podpiszesz ją (autoryzujesz) za pośrednictwem Autenti przesłanym kodem SMS. Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i bezpiecznego zawierania umów przez internet. Następnie komplet dokumentów kredytowych otrzymasz na Twój adres e-mail. Kredyt zostanie wypłacony na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

To selfie czy wideoweryfikacja?

Wideoweryfikacja to proces potwierdzenia Twojej tożsamości w aplikacji Pocztowy na Selfie. Po zainstalowaniu aplikacji, przy użyciu kamery telefonu wykonasz:
-zdjęcie rewersu i awersu dowodu osobistego,
-nagranie krótkiego filmiku dowodu osobistego pod różnymi kątami,
-oraz „selfie” – nagranie filmu Twojej twarzy zgodnie z instrukcjami (np. poruszenie głowy prawo/lewo).

Aplikacja łatwo przeprowadzi Cię przez kolejne kroki wideoweryfikacji, podpowie jak ustawić głowę czy jak ułożyć dowód osobisty.

Następnie oceni zgodność danych identyfikacyjnych z Twojego dowodu osobistego i nagranego filmu (wykona OCR dowodu osobistego – czyli optycznie rozpozna znaki i odczyta dane dowodu) z danymi wprowadzonymi do wniosku kredytowego. Jeśli dane się zgadzają – weryfikacja jest poprawna, Bank udostępni Ci dokumenty kredytowe do zapoznania się. W przypadku wystąpienia wątpliwości, taka ocena danych będzie przeprowadzona przez naszego pracownika (w godzinach pracy Infolinii).

Jaki kredyt możesz uzyskać tą drogą?

Zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą kredytu na selfie na naszej stronie internetowej. Warto to zrobić, bo jak widać proces jest dziecinnie prosty. Potrzebujesz do niego jedynie własnego dowodu osobistego, ciemnego podłoża na którym go umieścisz, jasnego i cichego pomieszczenia, no i telefonu.

Gotowy do selfie? Uśmiech! Nasi konsultanci czekają już na Twój kontakt 😊

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x