Teraz w Banku Pocztowym otworzysz konto 100% online!

otwieranie konta online na telefonie

Jeżeli wybieralibyśmy najbardziej chwytliwe hasło sezonu 2020/2021 z pewnością bardzo wysoko stałoby „zrób to zdalnie”. Przez pandemię mieliśmy zdalną pracę, porady lekarskie, a nawet spektakle teatralne. Ale większość z nas już wcześniej załatwiała masę rzeczy online, a wśród nich były z pewnością usługi bankowe. Sprawdźmy, jak działa zakładanie konta 100% online w Banku Pocztowym.

O bankowości internetowej napisaliśmy już wiele słów, zarówno o jej zaletach, metodach jak i rozwoju naszych usług dostępnych online. W ostatnich dniach udostępniliśmy dla Was możliwość założenia konta 100% online bez potrzeby ruszania się do placówki Banku lub czekania na kuriera z umową. Możliwe jest to dzięki usłudze zwanej AIS, która jest elementem otwartej bankowości. Umożliwia to potwierdzenie swoich danych w jednym banku za pomocą konta w innym banku. Teraz do grona posiadaczy tej niezwykle wygodnej technologii dołącza Bank Pocztowy.

Kto może założyć konto 100% online?

Jeżeli chcesz założyć konto 100% online w Banku Pocztowym przede wszystkim wejdź na stronę www.pocztowy.pl. Przygotuj dowód osobisty i telefon komórkowy.

Aby otworzyć konto online, wystarczy  że:

  • jesteś nowym Klientem Banku Pocztowego, co oznacza, że nie posiadasz żadnego z naszych produktów (np. lokaty czy kredytu)
  • posiadasz obywatelstwo polskie i adres, który podasz podczas wypełniania wniosku znajduje się Polsce;
  • posiadasz konto w jednym z następujących banków: Alior, mBank, Santander, Millennium, ING lub Pekao gdyż będzie ono potrzebne w procesie uwierzytelniania Twoich danych

Jak założyć konto online w Banku Pocztowym?

Przejdźmy zatem przez sam proces zakładania konta online. Jak już wspominaliśmy musisz wejść na stronę www.pocztowy.pl i kliknąć w button ‘Otwórz konto’.

Wypełnij wniosek swoimi danymi osobowymi. Warto pamiętać, że dane te muszą być zgodne z tymi, które posiadasz w tym banku, który wskażesz nam do ich potwierdzenie. Jeżeli będą one niezgodne to nie będziemy mogli potwierdzić Twoich danych i  otworzyć dla Ciebie konta.

W trakcie uzupełniania danych we wniosku możesz wybrać karty debetowe do nowego konta. Jeżeli chcesz od razu korzystać z karty, warto wybrać kartę wirtualną, która będzie dla Ciebie dostępna w bankowości internetowej i mobilnej  od razu po założeniu konta. Jeśli wybierzesz kartę w formie plastiku – biometryczną lub kartę z logo Poczty Polskiej – karta trafi do Ciebie w ciągu kilku dni. Po podaniu danych osobowych i wybraniu produktów i usług, wybierasz sposób podpisania umowy –  ‘online’ aby móc założyć konto zdalnie.

Następnie wybierasz bank, w którym posiadasz konto i wyrażasz zgodę na potwierdzenie Twoich danych. Przekierujemy Cię do strony logowania w wybranym banku, od którego otrzymamy Twoje dane, aby porównać je z tymi, które zostały podane we wniosku.. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, na ekranie wyświetlimy dla Ciebie umowę. Podpiszesz ją bezpiecznym podpisem Autenti, podając kod, który otrzymasz w wiadomości SMS. Podpisana umowa zostanie do Ciebie wysłana na adres e-mail podany we wniosku. I już, Twoje konto 100% online jest otwarte. Teraz pozostanie tylko logowanie do bankowości internetowej oraz aktywacja aplikacji mobilnej i karty do konta.

A jak to działa?

To bardzo proste, jak napisaliśmy na początku AIS czyli Account Information Service to nic innego jak usługa dostępu do informacji o rachunkach bankowych. Została wprowadzona wraz z innymi regulacjami dotyczącymi otwartej bankowości przy okazji unijnej dyrektywy PSD2.

Otwarta bankowość oznacza ujednolicenie rynku świadczenia usług finansowych i wymiany informacji pomiędzy bankami. Dzięki temu, nasze konta bankowe mogą służyć do potwierdzania umów i kluczowych informacji, służąc do uwierzytelnienia tożsamości. Dodatkowo, dyrektywa PSD2 wprowadziła nowe, wyższe standardy bezpieczeństwa, dzięki czemu otwartej bankowości nie należy się obawiać.. W znacznym stopniu zwiększyła także prawa konsumentów na rynku finansowym.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do założenia konta w Banku Pocztowym. Szczególnie, że teraz możecie to zrobić 100% online, nie ruszając się z fotela, a dodatkowo od razu zacząć z niego korzystać.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x