Ułatwienia dla uchodźców z Ukrainy. Sąsiedzi w potrzebie

Bank Pocztowy dla Ukrainy

Stało się to czego Europa nie doświadczyła już od wielu lat. Duży konflikt zbrojny w sercu Europy i masowa ucieczka ludności cywilnej.  Wielu z nas oprócz śledzenia postępów konfliktu ruszyło na granicę polsko-ukraińską z napojami, kanapkami, gorącą herbatą i kocami. Chęć niesienia pomocy poszkodowanym była wielka.

Polskie firmy również stanęły na wysokości zadania, oferując zniżki, preferencyjne warunki zakupowe, wynajmując mieszkania czy organizując transport. Wszystko po to, żeby ludzie uciekający przed konfliktem zbrojnym mogli poczuć się bezpieczni i spokojni. Poczucie tego, że ktoś jest z nami jest w sytuacjach wysoce stresowych niezbędne.

Bank Pocztowy pomaga Ukrainie

Bank Pocztowy, od samego początku swojego istnienia mocno angażował się w działalność charytatywną i prospołeczną. Dobrostan społeczny był zawsze bardzo wysoko na liście celów naszej działalności. Od wielu już lat współpracujemy z Caritas przy różnego rodzaju akcjach pomocowych. W swojej ofercie posiadamy również dedykowaną tej organizacji kartę debetową. Przy każdej płatności, generuje ona pewną ilość punktów (cegiełek), które zasilają konto posiadacza. Punkty możemy wymienić na konkretne rodzaje pomocy.

Od samego początku konfliktu u naszych wschodnich sąsiadów zarówno Bank jak i jego pracownicy włączyli się w pomoc uchodźcom. Przekazaliśmy środki do Fundacji „Pocztowy Dar” jak i do Caritas na zakup najpotrzebniejszych środków dla osób szukających schronienia w Polsce. Przygotowaliśmy również specjalne konto dla pracowników, którzy chcą pomóc naszym ukraińskim przyjaciołom. Ruszyły też zbiórki darów rzeczowych, które można przekazywać w naszych siedzibach w Warszawie i w Bydgoszczy.

Ułatwienia dla uchodźców z Ukrainy – produkty bankowe

Oczywiście, oprócz darów rzeczowych zajęliśmy się uproszczeniem procedur związanych z normalizacją życia.. Przede wszystkim wprowadziliśmy ułatwienia dla uchodźców z Ukrainy związane z zakładaniem i prowadzeniem kont bankowych. Dzięki uproszczeniu procedur oraz mając na uwadze, że wiele osób, które musiały opuścić swoje domy w pośpiechu, nie posiadają dużej ilości dokumentów,  zdecydowaliśmy, że do założenia nowego konta wystarczy paszport.

Dodatkowo w okresie od 01.03.2022 do 28.02.2023 znieśliśmy wszystkie opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty debetowej dla Klientów z  Ukrainy.

Aby ułatwić uchodźcom przekazywanie pieniędzy dla rodzin, które pozostały na Ukrainie, zdecydowaliśmy się też na zniesienie opłat za przelewy zagraniczne swift.

Konto można założyć w każdej z 4700 placówek Banku Pocztowego i Poczty Polskiej. Jeżeli wystąpią jakieś niejasności zapraszamy na dedykowaną infolinię (52 328 0797), na której nasi konsultanci obsługują klientów w języku ukraińskim.

Wspólnie wygramy

Sytuacja w której znaleźli się nasi sąsiedzi jest ciężka, ale odzew jest też wspaniały i niesie nadzieję. Naszych przyjaciół z Ukrainy chcemy zapewnić, że jesteśmy całym sercem przy nich. Mogą też liczyć na naszą pomoc, zarówno tą materialną jak i na wsparcie duchowe. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach!


0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x