Bank Pocztowy upada vs. Bank Pocztowy się rozwija

Bank Pocztowy się rozwija

Bank Pocztowy w minionych 12 miesiącach przeżywa transformację cyfrową, stając się coraz nowocześniejszy. Bank Pocztowy upada – to stwierdzenie nieprawdziwe. Jednak w dobie fake news niekiedy pojawiające się – wbrew faktom.  

Czytam i przecieram oczy z niedowierzaniem

Przeglądając „internety” można trafić na hasło „Bank Pocztowy upada”. Podobnie jak na hasła o tym, że upada ten czy inny bank. Jedne „upadają” już od wielu lat, inne dopiero „upadać” zaczynają. Więcej – „w niektórych bankach jeszcze nikt nie wie, że prędzej czy później też znajdą się na liście banków, które upadają. Przynajmniej zdaniem osób, które lubią wbrew faktom wróżyć upadek tej czy innej instytucji. A fakty są dokładnie odwrotne. Nawet z ciężkiej próby, jaką dla całej gospodarki jest Covid, banki wychodzą obronną ręką.

Wiele z nich, wśród nich Bank Pocztowy, wykorzystały ten czas by rozwinąć rozwiązania technologiczne i narzędzia, które przenoszą klientów na inną orbitę nowoczesności, intuicyjności i po prostu wygody z korzystania z bankowości internetowej i mobilnej. Dla tych, którzy potrzebują liczb (i ja to szanuję) – według danych Narodowego Banku Polskiego – zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-październik 2021 roku wyniósł 10,58 mld zł. Oznacza to wzrost rok do roku o 58,4 proc. Idźmy dalej.

Pocztowy jako „challenger bank”

„Challenger bank” to określenie używane w odniesieniu do banku, który w pewnym sensie nadaje ton rynkowej rywalizacji (tak, banki też rywalizują), rzucając swego rodzaju wyzwanie (ang. challenge) konkurentom. Challenger bank o Banku Pocztowy zaczęło mówić się na rynku w 2021 roku. Wtedy to, jako pierwszy w Polsce, Pocztowy zaczął wprowadzać najnowocześniejsze technologicznie rozwiązania. Fraza „Bank Pocztowy upada” nie pasuje do określenia „challenger bank”. Tego określenia nikt nie używa w kontekście banku, który upada. Bank Pocztowy natomiast rozwija się ostatnio szybciej, odważniej stawiając na najnowsze technologie. Jeśli więc nadal ktoś ma wątpliwości, czy Bank Pocztowy upada, odpowiadam stanowcze NIE.

Który Bank jako pierwszy w Polsce wprowadził Xiaomi Pay?

Bank Pocztowy jest obecnie w swojej szczytowej formie jeśli chodzi o rozwój nowych technologii. Jeżeli więc ktoś zapyta Was, czy Bank Pocztowy upada odpowiedzcie faktami. Już od początku października Klienci Banku Pocztowego mają możliwość dokonywania płatności mobilnych Xiaomi Pay, a więc z użyciem nowoczesnych opasek Mi Smart Band 6 z funkcją NFC. Bank Pocztowy udostępnił to rozwiązanie jako pierwszy bank w Polsce – szybciej niż najwięksi rynkowi gracze. To kolejny, po wdrożonych w 2019 roku Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay, portfel cyfrowy, do którego klienci Banku Pocztowego będą mogli podpiąć swoje karty płatnicze Mastercard.

Który Bank jako pierwszy w Polsce wprowadza kartę biometryczną?

Bank Pocztowy już za moment stanie się pierwszą instytucją w Polsce i jedną z pierwszych w Europie, która udostępni swoim klientom innowacyjne rozwiązanie, jakim jest karta biometryczna. Jej wprowadzenie do oferty jest kolejnym działaniem wpisującym się w strategię rozwoju rozwiązań cyfrowych Banku Pocztowego, które jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych w Polsce. Jeżeli więc dotarliście do tego miejsca mojego artykułu zastanawiając się czy Bank Pocztowy upada, odpowiedź nasuwa się sama. Nie upada, ale jest za to coraz bezpieczniejszy.

Już 100% Klientów w nowej bankowości internetowej i mobilnej

Jeśli pozwolimy sobie na irracjonalną wątpliwość i dopuścimy myśl, że Bank Pocztowy upada – jak wytłumaczyć fakt, że z ostatnim dniem listopada br. dobiegł końca proces migracji wszystkich klientów Banku Pocztowego oraz dotychczasowych klientów EnveloBanku do wspólnej bankowości internetowej Pocztowy24 oraz aplikacji mobilnej Pocztowy. Wszystkie rozwiązania, z których korzystali do tej pory klienci obu marek, dostępne są teraz „pod jednym dachem”. Transformacja cyfrowa, której dokonał Bank Pocztowy w ostatnich 12 miesiącach, pozwoliła na rozwój bankowości elektronicznej w ramach jednej wspólnej platformy oraz na szybsze wdrażanie takich rozwiązań jak wspominane już Xiaomi Pay czy karty biometryczne. Po co mielibyśmy to robić, gdybyśmy się gdzieś wybierali?

Stabilny akcjonariat – największy polski pracodawca i największy bank w Polsce oraz gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Podsumowując tę publikację Bank Pocztowy upada vs. Bank Pocztowy się rozwija – wspomnijmy o istotnych faktach. Pocztowy może pochwalić się bardzo wiarygodnymi właścicielami. Poczta Polska to największy polski pracodawca oraz PKO Bank Polski to największy polski bank. Działamy razem. Przykład? W ramach nowej umowy z konsorcjum Banku Pocztowego S.A., PKO Banku Polskiego oraz eService Sp. z.o.o. w zakresie bezgotówkowych usług płatniczych do 15 tysięcy wzrośnie liczba terminali POS w placówkach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy upada? Spokojnie – środki naszych Klientów są dodatkowo zabezpieczone. W przypadku upadłości banku, Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje wypłatę 100 procent depozytów o wartości do 100 000 euro. To tylko na koniec – bo Bank Pocztowy się rozwija. Nie lękajcie się i korzystajcie z nowinek technologicznych, które dla Was mamy.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x