Rachunek dla Seniora – w jakim banku można go założyć?

konto dla Seniora

Na dzień dzisiejszy niewiele jest banków, które oferują rachunki dedykowane wprost Klientom w wieku 65 plus. Zazwyczaj jest tak, że Seniorzy mogą korzystać ze standardowej oferty ROR, z drobnymi różnicami wynikającymi ze swojego wieku. Bank Pocztowy posiada w swojej ofercie Konto w Porządku, które odpowiada potrzebom tej grupy Klientów.

Konto w Porządku to klasyczny rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, ale dopasowany również do oczekiwań Seniorów. Głównym jego wyróżnikiem jest bezwarunkowe bezpłatne jego prowadzenie.


Co zrobisz bezpłatnie mając rachunek dla Seniora

Będąc Seniorem i posiadaczem Konta w Porządku Banku Pocztowego możesz liczyć na dalsze przywileje. Jakie?

  • możesz bezpłatnie dokonywać wpłat gotówki na rachunek w placówkach Banku i Poczty Polskiej,
  • bezpłatnie możesz też wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w sieci Planet Cash i PKO BP na terenie kraju,
  • Twoja karta do konta będzie bezpłatna jeśli dokonasz nią płatności bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł w miesiącu, 
  • możesz bezpłatnie realizować przelewy i zlecenia stałe z konta przez nowoczesną bankowość internetową oraz aplikację mobilną.

Jak widać korzyści z posiadania Konta w Porządku jest sporo, ale to jeszcze nie wszystko.

Jakie atuty ma rachunek dla Seniora

Łatwy dostęp do konta na Poczcie

Obsługa rachunku dla Seniora i produktów bankowych realizowana jest w każdej placówce Poczty Polskiej oraz w placówkach Banku. Oczywiście Seniorzy mogą też, bez wychodzenia z domu, samodzielnie korzystać ze swojego rachunku przez bankowość internetową i mobilną lub bankowość telefoniczną. Mogą też skorzystać z pomocy naszych konsultantów dzwoniąc na Infolinię Banku Pocztowego i za ich pośrednictwem m.in. sprawdzić stan konta czy zlecić przelew.

Gotówkę z konta dostarczy listonosz

Bank Pocztowy, jako jedyny na rynku, oferuje usługę dostarczenia gotówki z konta do domu przez listonosza. Jest to szczególnie wygodne dla Seniorów. Nie trzeba wychodzić z domu, by wypłacić pieniądze z konta na Poczcie czy w bankomacie. Listonosz dostarczy pieniądze na wskazany adres. Wystarczy np. zadzwonić na Infolinię Banku Pocztowego 52 3499 499, określić kwotę wypłaty (nie mniejszą niż 10 zł), a listonosz dostarczy pieniądze do domu lub pod inny wskazany adres. Dostarczenie gotówki może odbywać się jednorazowo lub cyklicznie. Zlecenie należy złożyć najpóźniej do godziny 22.00 dnia poprzedzającego realizację wypłaty. Koszt dostarczenia gotówki przez listonosza to 10 zł.

Możesz wspierać szlachetne inicjatywy

Wybierając, z dostępnego w Banku Pocztowym wachlarza kart, kartę do konta Mastercard® Caritas możesz wspierać szlachetne inicjatywy i pomagać innym. Dzięki tej karcie pomagasz podczas codziennych zakupów. Płacąc kartą za swoje zakupy zbierasz punkty. Zebrane punkty Mastercard wymieni na pieniądze i przekaże je w całości na konto Caritas Polska, pomagając potrzebującym w ramach Programu UratujęCię.

Jak założyć rachunek dla Seniora

Jeżeli zachęciła Cię oferta kont w Banku Pocztowym to bez wychodzenia z domu możesz dopełnić wszelkich formalności i założyć rachunek. Jak? To bardzo proste. Wystarczy przygotować dowód osobisty i złożyć wniosek o otwarcie rachunku przez internet. Wtedy też możesz wybrać opcję dostarczenia Umowy o otwarcie rachunku przez Kuriera Pocztex. Istnieje też forma w pełni elektroniczna, o ile posiadasz rachunek w jednym z banków, które wymieniają się danymi w ramach usługi otwartej bankowości. Jeżeli natomiast wolisz tradycyjny sposób zawarcia umowy o ROR – możesz ją zawrzeć w dowolnej placówce Banku lub Poczty Polskiej.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x