Nowinki – o czym się pisało w 2022 roku

Pan czyta nowinki na blogu Banku Pocztowego

Ubiegły rok dla Klientów Banku Pocztowego obfitował nie tylko w nowinki technologiczne, czym się chętnie dzieliliśmy. Bardzo dużo miejsca poświęciliśmy też tematyce bezpieczeństwa bankowości oraz cyberbezpieczeństwa. O czym jeszcze pisaliśmy na blogu w 2022 roku? Przekonajcie się sami.

Technologiczne nowinki – biometria

Pamiętacie może który polski bank jako pierwszy wprowadził na rynek innowacyjną kartę biometryczną? W grudniu 2021 roku z radością umożliwiliśmy autoryzację transakcji kartowych za pomocą odcisku palca naszym Klientom instytucjonalnym. W sierpniu 2022 roku zaś pierwsze karty biometryczne trafiły do Klientów indywidulanych w ofercie sprzedaży limitowanej.

O zaletach kart biometrycznych pisaliśmy już niejednokrotnie. Opisywaliśmy testy karty biometrycznej dla klientów biznesowych oraz walory karty dla posiadaczy indywidulanych. Co jednak warto podkreślić, wykorzystanie biometrii do autoryzacji transakcji czyni kartę biometryczną jednym z najlepiej zabezpieczonych instrumentów płatniczych.

W grudniu 2022 r. Karta biometryczna został wybrana produktem roku w rankingu IT@BANK, Miesięcznika Finansowego BANK.

Karta, której nie da się wziąć do ręki

Kolejną ciekawą nowością z 2022 roku w naszym „portfelu” jest karta wirtualna. Karta, której nie da się fizycznie wziąć do ręki, bo nie posiada swojej plastikowej postaci. Dostępna jest w bankowości i posiada wszystkie funkcje tradycyjnej karty debetowej. Jest eko, łatwo się dodaje do cyfrowego portfela i nie trzeba się martwić, że się gdzieś zawieruszy czy zgubi.

Karta wirtualna zdobyła uznanie nie tylko naszych Klientów, ale też organizacji Mastercard, która przyznała jej certyfikat Digital First. Chcesz bliżej poznać walory wirtualnej karty debetowej? Przeczytasz o nich tutaj.

Nowa strona www Banku

Jeśli chodzi o kolejne nowinki – w lipcu 2022 roku mieliście okazję zobaczyć Bank Pocztowy z zupełnie innej strony. Wszystko za sprawą nowego serwisu informacyjnego pocztowy.pl. Nowa strona www nie tylko w przejrzysty sposób prezentuje ofertę Banku w podziale na kategorie produktów. Poprzez bardziej intuicyjne ulokowanie wniosków produktowych, ułatwia złożenie wniosku online, np. o kredyt czy konto.

Nowy serwis pomaga też jego użytkownikom w zdobywaniu niezbędnej wiedzy na temat bankowości, bezpieczeństwa oraz produktów bankowych. W razie jakichkolwiek pytań umożliwia też szybki kontakt z naszym konsultantem poprzez podążającą za użytkownikiem ikonę czatu. Więcej o serwisie pisaliśmy w tym artykule.

Możliwość otwarcia konta bez wychodzenia z domu

Nowy, w pełni zdalny proces otwarcia konta dostępny jest na pocztowy.pl od września 2022 roku. Umożliwia on wygodne otwarcie konta w Banku Pocztowym, bez konieczności udania się do placówki, kontaktu z Infolinią czy nawet z kurierem. W pełni zdalny proces dedykowany jest osobom, które mają polskie obywatelstwo i nigdy wcześniej nie prowadziły konta w naszym Banku, ani nie posiadały u nas produktów bankowych typu lokata czy kredyt. Wnioskujący online, o ile mają konto w jednym z banków: Alior, mBank, Santander, Millennium, ING lub Pekao, mogą skorzystać z procesu uwierzytelniania ich danych w ramach tzw. otwartej bankowości.

W trakcie wnioskowania o konto, w prosty sposób wybiera się też kartę debetową. Umowę o prowadzenie rachunku podpisuje się online bezpiecznym podpisem Autenti. Po otwarciu konta umowa jest przesyłana do nowego Klienta mailem. Nasz zdalny proces otwarcia konta opisujemy tutaj.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tematyka bezpieczeństwa jest jedną z najczęściej podejmowanych na naszym blogu. Staramy się na bieżąco śledzić pojawiające się globalne zagrożenia ze strony cyberprzestępców i ostrzegać przed nimi. Najlepszą bowiem bronią przed cyberoszustami jest wiedza na temat form ataków czy bezpiecznego korzystania z bankowości.

Niejednokrotnie pisaliśmy o phishingu oraz o tym, na co zwracać uwagę podczas robienia zakupów online. O bezpieczeństwie będziemy pisać na blogu także w bieżącym roku. Zależy nam bowiem na kształtowaniu wiedzy na temat bezpieczeństwa, która może uchronić nas i naszych bliskich przed próbą cyberataku.

Dziękujemy naszym czytelnikom za wspólny rok. Jeśli chcecie nas zainspirować do podjęcia jakiegoś konkretnego tematu na blogu, piszcie do nas na skrzynkę mailową lub w komentarzach pod artykułem.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Proszę o komentarz.x